Aktualności

 

Czy można omijać split payment?

Od 1 lipca 2018 roku obowiązują przepisy o tzw. podzielonej płatności (ang. split payment)? Czy ich stosowanie jest obowiązkowe?
 

Interpelacja poselska: Nieodpłatne użytkowanie loga spółki dominującej

W najnowszej interpelacji poselskiej Minister Finansów odniósł się do konsekwencji podatkowych nieodpłatnego otrzymania przez spółkę-córkę prawa do posługiwania się logiem spółki dominującej.
 

Więcej czasu na złożenie dokumentacji podatkowej oraz CIT/PIT-TP

Na stronach Ministerstwa Finansów pojawił się bardzo ważny komunikat dla podatników działających w grupach kapitałowych. Ministerstwo Finansów chce wydłużyć termin na przygotowanie dokumentacji podatkowych cen transferowych. Rozważa równ...
 

Interpretacja ogólna dotycząca dokumentacji podatkowych cen transferowych

Dnia 24 stycznia 2018 roku ukazała się interpretacja ogólna Ministerstwa Finansów wyjaśniająca sposób stosowania przepisów o dokumentacjach podatkowych cen transferowych (sygn.: DCT.8201.1.2018DCT.8201.1.2018).
 

STIR - nowy sposób weryfikacji kontrahentów

Dnia 13 stycznia br. Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę internetową, na której można zweryfikować rzetelność kontrahenta. Adres strony to:
 

Artykuł o opodatkowaniu najmu na www.infor.pl

Na stronach internetowych www.infor.pl ukazał się artykuł mojego autorstwa na temat zasad opodatkowania najmu lokali
 

Dwie stawki ryczałtu dla najmu prywatnego od 2018 roku

Od 2018 roku wchodzi w życie zmiana w zakresie opodatkowania ryczałtem tzw. "najmu prywatnego", tj. najmu realizowanego poza działalnością gospodarczą.
 

JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

Dotychczas obowiązek sporządzania i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych VAT (JPK_VAT) dotyczył tylko dużych, małych oraz średnich przedsiębiorców. Od 1 stycznia 2018 roku obowiązek ten obejmie również najmniejsze podmioty, czyli mik...
 

Koszty uzyskania przychodów dla twórców w 2018 roku

W zakresie kosztów uzyskania przychodów dla twórców wprowadzono w 2018 roku dwie bardzo istotne zmiany.
 

Usługi niematerialne w kosztach podatkowych od 2018 roku.

Z początkiem 2018 roku wchodzi w życie ograniczenie w zaliczaniu do kosztów podatkowych wydatków na nabycie niektórych usług niematerialnych. Nowe przepisy będzie można znaleźć w art. 15e znowelizowanej ustawy o CIT.

Dane kontaktowe

Na skróty

Aktualności Kontakt O mnie Oferta
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia